Dere Sokak No:8 Ocaklar, Erdek – Balıkesir

Kapımız her zaman açık. Bekleriz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ürünlerimiz ve çiftliğimiz ile ilgili sıkça sorulan soruları sizin için derledik. Herhangi bir sorunuz olduğunda bize ulaşmaktan çekinmeyin.

Ekenez Çiftliği nasıl kuruldu?

Aldığımız organik ürünler ne kadar organik sorusu bize bu çiftliğin kurulmasının ilk fikirleri oldu. Ne kadar organik? Gerçekten organik mi? Diye diye en sonun kendimiz üretmeye başladık. Çiftliğimizde sıktığımız zeytinyağı ve zeytinlerimizin kalanını çevremize satma ile başladığımız bu yolculuk 10 yıl sonra sizlere ulaşmak için bu siteyi kurmaya kadar geldi. Şimdi kendimiz ve hatta artık çocuklarımız için ürettiklerimizi bu sitede sizlere de sunuyoyuruz.

Çiftliğiniz nerede?

Ekenez çiftliği Kapıdağı yarım adasında bulunan ocaklar köyünün orman tarafında kalmaktadır. Zeytinliğimiz orman arazisine bitişik ve yukarıda kalmaktadır. Bu sayede yer altı sularından da bir başkasının yaptığı ilaçlama bizi etkilememektedir. 

Organik sertifikanız var mı?

2021 senesinden itibaren Hüma Organik adı altında ki tüm ürünlerimiz Organik Tarım Kanununu ve İlgili Organik Tarımın esasları ve uygulanmasına ilişkin yönetmeliğine uygun olarak üretilmiştir.  Aynı zamanda firmamız EU ve NOP olarakta Ecocert tarafından sertifikalıdır. İSO 2000 ve İSO 9001 ve IFS sertifikamız da bulunmaktadır. 

Sebzeli Makarnalarda ki Sebze içeriği ne kadardır?

Organik Makarna ve Eriştelerimiz %25 oranında sebze içermektedir. Sebze yemeyen çocuklar için özel olarak üretilmiş olduğu için içeriğinde yüksek sebze oranı bulunmaktadır.

 

Ürünlerim kaç günde kargoya veriliyor?

Gün içinde 11:00 e kadar verdiğiniz Siparişler 2 iş günü içerisinde kargoya teslim ediliyor.

Ürünlerimi nasıl iptal edebilirim?

Siparişiniz cıkmadan önce ücretsiz olarak iptal edebilrisiniz.

Ürünlerimi nasıl iade edebilirim?

Siparişinizde istemediğiniz bir ürün gönderildiyse ya da istediğiniz bir ürün size gönderilmediyse, veya iade etmek istiyosanz, lütfen info@ekenezciftligi.com adresine e-mail göndererek veya 05542247801 numaraya whatsapptan mesaj atarak durumu bildiriniz. Satın almış olduğunuz bir ürünü, açılmamış olması kaydıyla iade edebilir ve ödediğiniz tutarın size geri ödenmesini talep edebilirsiniz. Cayma hakkınızı kullanıyorsanız, mal/hizmet kullanılmamalı, fatura iade edilmelidir. Bu gibi durumlarda ürün ücreti iade edilmekte ancak kargo ücreti geri ödenmemektedir.

Hüma Organik Kimdir?

Hüma Organik büyük şehri arkasında bırakıp yüzünü yeniden doğaya dönmüş bir çiftin markası. Küçük kızları ve hayvanlarıyla ‘’Şehir hayatından ayrılmak lazım’’ diyerek sonunda göç edip, doğal hayatın tadına varmışlar. Çocukları büyürken her anne babanın yaşadığı beslenme endişelerini onlar da yaşamış haliyle, kızları sebze yemeyi hiç sevmiyormuş…

Sonunda bunun için ne kendilerini ne de çocuklarını zorlamak istemediklerine karar vermişler. “Sevdiği şeyleri yiyerek neden sağlıklı beslenmesin ki?” diye düşünerek çiftliklerinde kendi erişte ve makarnalarını yapmaya başlamışlar. Yani temelde Hüma organik, bir çocuğun en sevdiği yemeği, bir annenin çocuğunun en çok yemesini istediği sebzeler ile buluşması… 

Herhangi bir katkı maddesi, koruyucu madde, GDO, boyar madde ve kimyasal kullanmadan tamamen organik, doğal ve sağlıklı makarnalar sevdikleri insanların da yoğun talepleri üzerine sadece kendileri için değil, bir süre sonra başka çocuklara da yetecek kadar üretmeye başlamışlar. Sebzeli makarnalarında %25 oranında sebze bulunuyor. Tarladan toplanan sebzeler hiç beklemeden yıkanıp, besin kaybı olmadan özel makinelerde kurutuluyor.

Hüma Organik olarak bir anne ve babanın çıktıları bu yolda küçük bir köyde keyifle üretim yapmaya başlayıp şimdi hem avrupa hem de Amerika’ya ihracat yapıyorlar. Büyük şehrin koşturmacasını, binalarını ve en güzeli de trafiğini bırakıp arada bir kapılarının önünden geçen tilkiye selam verip keyifle makarnalarını üretiyorlar.

İLETİŞİM & ŞİKAYET FORMU