Dere Sokak No:8 Ocaklar, Erdek – Balıkesir

Kapımız her zaman açık. Bekleriz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ürünlerimiz ve çiftliğimiz ile ilgili sıkça sorulan soruları sizin için derledik. Herhangi bir sorunuz olduğunda bize ulaşmaktan çekinmeyin.

Ekenez Çiftliği nasıl kuruldu?

Aldığımız organik ürünler ne kadar organik sorusu bize bu çiftliğin kurulmasının ilk fikirleri oldu. Ne kadar organik? Gerçekten organik mi? Diye diye en sonun kendimiz üretmeye başladık. Çiftliğimizde sıktığımız zeytinyağı ve zeytinlerimizin kalanını çevremize satma ile başladığımız bu yolculuk 10 yıl sonra sizlere ulaşmak için bu siteyi kurmaya kadar geldi. Şimdi kendimiz ve hatta artık çocuklarımız için ürettiklerimizi bu sitede sizlere de sunuyoyuruz.

Çiftliğiniz nerede?

Ekenez çiftliği Kapıdağı yarım adasında bulunan ocaklar köyünün orman tarafında kalmaktadır. Zeytinliğimiz orman arazisine bitişik ve yukarıda kalmaktadır. Bu sayede yer altı sularından da bir başkasının yaptığı ilaçlama bizi etkilememektedir. 

Organik tarım sertifikanız var mı?

Organik tarım sertifikası almak istemedik çünkü bu sertifikası olan ürünlere %100 güvenemediğimiz için biz üretmeye başladık. Organik tarım demek ne yazık ki ilaçsız demek değil. Bizim çiftliğimizin zeytinleri ve ürünleri organik tarım yapan üreticilerin zeytinlerinden, ürünlerinden bile ilaçsız. Bir ticari kazanç kaygımız yok. Bunun için de bu sertifikayı almak için para harcamak yerine çiftliğimiz için daha çok emek verdik.  Üretici belgemizden başka bir şeyimiz yok.

Bunun dışında üretimi bizim olmayan her ürünü çocuklarımız için güvenle kullandığımız ürünler. Yıllardır severek kullandığım, memnun olduğum her ürünü kendi sitemde paylaşıp sizlere ulaşmaktan mutluluk duyuyorum. 

Zeytinyağınız soğuk sıkım mı?

Evet zeytinyağımız soğuk sıkımdır. Her gün toplanan zeytinler kasalarda bekletmeden sıkıma götürülüyor. Makinalar tertemizken daha güne bizim zeytinimizi sıkarak başlıyor. Asit değerimiz 0.5 -1 arasındadır. Her sene ürünün mahsülüne göre bunu sizle paylaşıyoruz.

Ürünlerim kaç günde kargoya veriliyor?

Gün içinde 11:00 e kadar verdiğiniz Siparişler 2 iş günü içerisinde kargoya teslim ediliyor. Sadece çikolata ekmek gibi özel üretimler olan ürünleriniz 4 iş günü içerisinde elinizde oluyor.

Ürünlerimi nasıl iptal edebilirim?

Siparişiniz cıkmadan önce ücretsiz olarak iptal edebilrisiniz.

Ürünlerimi nasıl iade edebilirim?

Siparişinizde istemediğiniz bir ürün gönderildiyse ya da istediğiniz bir ürün size gönderilmediyse, veya iade etmek istiyosanz, lütfen info@ekenezciftligi.com adresine e-mail göndererek veya 05542247801 numaraya whatsapptan mesaj atarak durumu bildiriniz. Satın almış olduğunuz bir ürünü, açılmamış olması kaydıyla iade edebilir ve ödediğiniz tutarın size geri ödenmesini talep edebilirsiniz. Cayma hakkınızı kullanıyorsanız, mal/hizmet kullanılmamalı, fatura iade edilmelidir. Bu gibi durumlarda ürün ücreti iade edilmekte ancak kargo ücreti geri ödenmemektedir.

Yumurtaların kargosu nasıl oluyor?

Yumurtalarımız özel bir köpükte sizlere ulaşıyor. Türkiye’nin her yerine sorunsuz gönderim yapabiliyoruz. Çoğunlukla kırık olmuyor ama bazı durumlarda içinde bir kaç kırık çıkabiliyor. Bu durumda bize fotoğraf gönderip kırık adetini söylüyorsunuz biz kırılan yumurtaların bedelini size hemen iade ediyoruz.

İLETİŞİM & ŞİKAYET FORMU