Kullanıcı Sözleşmesi

Bu sözleşme, sitemizdeki hizmetlerden faydalanabilmeniz ve ürünlerimizi satın alabilmeniz için gerekli kuralları içermektedir. Sipariş vererek, kullanıcı sözleşmesini okuduğunuzu, hükümlerini kabul ettiğinizi ve onayladığınızı beyan etmiş oluyorsunuz.

MADDE 1- TARAFLAR

1.1- Firma & E-Ticaret Site Sahibi : www.ekenezciftligi.com Adres: Balıkesir

1.2 -Müşteri Ürünü Satın alan Firma ya da Gerçek kişi.

MADDE 2- SÖZLEŞME KONUSU ve HİZMET

İşbu sözleşmenin konusu, Ekenez Çiftliği’ne ait E-ticaret hizmeti üzerinden ticaret yapılması (ürün satın alma ve ödeme ) esnasında verilen hizmetin, işleyişine dair tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. Ekenez Çiftliği hazırlamış olduğu E-ticaret sistemi ile yapılan alışveriş işleminde tüm tüketici haklarının kazanılması ve ürün sonrası hizmette kanun gereklerine göre tüketicinin desteklenmesini kabul eder.

MADDE 3 – SÖZLEŞME TARİHİ VE GEÇERLİLİK

İşbu sözleşme alıcının www.ekenezciftligi.com adresli web sitesinden herhangi bir ürünü aldığında, alıcıya okutulup onay alındığı tarihten itibaren geçerlilik kazanır.

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1- Sözleşme konusu ürün, ödemesi yapıldığından itibaren, yasal 7 iş günlük süreyi aşmamak koşulu ile Müşteriye ürünü teslimini sağlamakla mükelleftir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Ekenez Çiftliği hizmetin verilmesi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.2- Satış destek ekibimiz, mesai saatleri içinde gelen istek, talep ve iade bilgilerini ürünün garanti koşulları içerisinde cevaplayacaktır. Sorunlu ürünler için değişim ya da iade prosedüründeki sorumluluklarını yerine getirecektir. Ürün şikâyetleri ve ilgili talepleriniz E-ekenezciftligi@gmail.com e-mail hesabına iletilmelidir.

4.3- Ödemeler www.ekenezciftligi.com aracılığı ile anlaşmalı bankanın hazırladığı Kredi Kartı Satış Sistemi (taksitsiz) ile ya da banka EFT/havale ile TL olarak yapılır. Döviz ile yapılan ödemeler Merkez Bankası efektif satış kurundan TL ye çevrilir.

4.4- Temerrüt kendiliğinden süre bitiminde oluşmuş olacaktır.

4.5- Müşteri bilgilerini Bilgilerim menüsü üzerinden değiştirebilir şifresi ve şahsi bilgileri ile ilgili tüm sorumlulukları kabul etmiş sayılır. Şifre çalınmışsa bunu Ekenez Çiftliği’ne bildirmekle yükümlüdür. Aksi takdirde şifresi ile yapılacak tüm ürün sipariş ve ödeme bilgilerinin doğruluğunu kabul ederek yasal sorumluluklarını yüklenmiş sayılır.

4.6- Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra mal/hizmetin özenle korunması borcu, alıcıya aittir. Müşteri teslim almadığı mal/hizmetin ayıbını 7 iş gününde ekenezciftligi@gmail.com adresine yazılı olarak bildirmediği takdirde Ekenez Çiftliği’nin müşteriye karşı ayıp için tekeffül borcu kalmaz. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Fatura iade edilmelidir. Alıcı kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla mal/hizmeti 30 (Otuz) gün içinde satıcıya göndermekle yükümlüdür. Bu takdirde teslimat giderleri alıcıya aittir.

4.7- Ürün bedeli için ödeme yapılıncaya kadar, hizmeti başlatmama/durdurma hakkı Ekenez Çiftliği’ndedir.

4.8- Üye hesabınızda belirtmiş olduğunuz e-posta adresiniz ve/veya adresiniz, tebligat adresi olarak kabul edilir.

4.9- Ekenez Çiftliği’nin Müşteriye sunduğu hizmette, Türk Telekom hatlarında, uydu ve haberleşme, network sistemlerinde olabilecek arızalardan dolayı sisteminin kesintiye uğramasından, kargo şirketinin sorumsuz davranışlarından doğabilecek zararlardan Ekenez Çiftliği sorumlu tutulamaz, doğacak zararlar için Müşteri hak, tazminat talep edemez.

4.10- VPOS: Banka VPOS İşlemleri tamamen müşteriye aittir. Sanal posttan kaynaklanan problemlerden firmamız sorumlu değildir.

4.11- İşbu sözleşme, Müşterinin sipariş göndermesi için Üye Olma işleminde ve/veya ödeme anında Sözleşmeyi okuduğu kabul edilerek yürürlüğe girer ve müşteri sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

MADDE 5- ÜRÜN ÖZELLİKLERİ VE GARANTİ

5.1- Mal/hizmetin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve tüm vergiler dâhil satış bedeli www.ekenezciftligi.com adlı web sitesindeki mal/hizmet tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.

5.2- Ürünlere ait garanti süresi ve kullanım şartları ürünlerin üstünde ve www.ekenezciftligi.com sitesinde ilgili sayfalarda mevcuttur.

MADDE 6- CAYMA HAKK İPTALİ

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde ürünü satın aldığı Ekenez Çiftliği’ne, ekenezciftligi@gmail.com adresine yazılı olarak bildirimde bulunulması gerekir. Müşteri tarafından üründe; zarar görme, yıpratılma, ürün ve ürüne ait parçaların eksik teslim edilmesi, açılmış ya da kullanılmış ürünler, verilen belgelerin (broşür, fatura, garanti belgesi,..) tesliminin yapılamaması durumlarında, müşteri cayma/iptal hakkı kullanamaz. Cayma/iptal hakkı kullanılması halinde, Müşteriye verilen Ürünün paketi ile birlikte, Ekenez Çiftliği’ne iade faturası ya da Faturanın aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli Müşteriye iade edilir veya talebi üzerine yenisi ile değiştirilir. Fatura aslı gönderilmezse alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal/hizmetin teslimat bedeli satıcı tarafından karşılanır.

MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.